-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

VALİ HASAN ŞILDAK’TAN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

12:40:47 | 2022-11-11

reklam 5 

 

Vali Hasan Şıldak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılı nedeni ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü mesajı yayınladı.

 

Vali Hasan Şıldak mesajında şunları kaydetti:

 

‘Kurtuluş Savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 84’üncü yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz. 

Atatürk tarihte, çağımıza yön veren en büyük devlet adamları arasında anılacaktır. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk, tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir.

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Atatürk, dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır. Yalnızca Türk Milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerin de bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuştur. 

İstiklâlimize ve istikbâlimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığımızda Atatürk’ün fikir ve düşünceleri dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır. Onun en büyük eserim dediği, Türk Gençliğine emanet ettiği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak en önemli görevimizdir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

Ruhu şad olsun.

 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :  

Tümü