-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

Üzgünüm Sayın Valim

19:04:38 | 2022-10-22
Aysenur Kaya Aydogan
Aysenur Kaya Aydogan      [email protected]

    Bilenler biliyor. Yakın zamanda bir Balıkesir Kahvaltısı programı gerçekleşti. Programdan bir iki gün önce bir numaradan arandım. GMKA’nın kahvaltılı basın toplantısı olacağına dair davete katılım durumum sorulduğunda iki kişi olarak isimleri kaydettirdim.

    Normal görünen bu durumun akabinde, kahvaltı günü geldiğinde rahatsızlığım sebebi ile de iştirak edemedim.

    Sonra saat 10:00’da düzenlenen basın toplantısından sonra, 11:39 surlarında whatsapptan bir gruba dahil olduğumu fark ettim. Grubun simgesinde ise ‘Balıkesir Kahvaltısı’ duyurusunu içeren bir resim vardı. Yönetici ise programla ilgili basın materyalleri gönderiyordu gruba. Meğer davet edildiğim program, Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın ev sahipliğinde yapılmış.

    Yine görselin alt kısmında ‘Katılım durumuna göre belirli noktalardan servis sağlanacaktır.’ Notu yer alıyordu.

    Bu görsel programdan bir gün önce bizlere atılsaydı ki yapılamayacak bir durum değil. Bütün basının irtibat numaralarına ulaşım kolaydır. Biz de durumu anlayabilseydik.

    Program sonrasında Sosyal medyadan karşıma çıkan çekimlerin arasında Sayın Valim Hasan Şıldak Bey’in basın camiasından az katılımı vurguladığını duydum.

    Organizasyonun duyuru, davet kısmında görevli arkadaşların neyi nasıl organize ettiklerine de anlam vermiş değilim. Şehrin Önde gelenleri seni davet ediyor; ama sen Onların davet ettiğini anlayamıyorsun bile; çünkü duyuruyu lanse eden kişi, programı o kadar basitleştirmiş…

    Detaylı bir davet, kurulan whatsapp grubunun program öncesi kurulması duyurulması programa katılımın fazlalığı için önemli bir durumdur.

    Üzgünüm Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım… Çağrınıza, hasta halimde bile koşa koşa gelmeyi pek isterdim fakat hal böyle iken, sanıyorum programa katıl(a)mayan birçok basını hoş karşılarsınız. Nitekim sizleri tenzih ederek, organizasyonu yapan arkadaşlara art niyet beslemek bana yakışmayandır.

    Selam ve dua ile.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   aysenur-kaya-aydogan-balikesir-kahvaltisi-programina-dair-kose-yazisi-bengises-gazetesi-balikesir

Tümü