-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

ÜÇ KATLI BİNADA PATLAMA

Üsküdar'da patlama: Yaralılar var

15:34:23 | 2022-02-07

 

İstanbul Üsküdar'da bir binada geçtiğimiz saatlerde patlama meydana geldi.

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, patlama nedeniyle ilgili, "Ben de bizzat patlamayı duydum. Erkek vatandaşımız camdan patlamanın şiddetiyle aşağıya düştü. Diğerlerinde hayati tehlike yok" dedi.

Meydana gelen patlama da yaralıların olduğu bilgisi geldi. Olay yerine itfaiye ekipleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi.

 

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN'DEN AÇIKLAMA

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, patlamanın doğalgaz kaynaklı olduğunu belirtirken, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, 4 yaralıdan 2'sinin durumunun ağır olduğunu aktardı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Ben de bizzat patlamayı duydum. Korkunç bir sesle irkildik. 4 katlı bir binanın en üst katında, şu anki bilgilere göre, doğalgaz olduğunu tahmin ediyoruz. Binada 3 vatandaşımız var. Erkek vatandaşımız camdan patlamanın şiddetiyle aşağıya düştü. Diğerlerinde hayati tehlike yok. Binalarla ilgili statik durumu inceliyoruz. 6 bina tahliye edildi. Bu sokağı komple kapatacağız" diye konuştu.

 

VALİ YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Üsküdar’da ilk belirlemelere göre doğalgaz nedeniyle meydana gelen patlamada yaralanan 4 hemşehrimize Allah’tan acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :  

Tümü