-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

BUGÜN SAHNE YARDIM MALZEMELERİNİN

Burası Hasan Can Kültür Merkezi

01:15:40 | 2023-02-08

reklam 5 

 

Bugün Deprem Bölgesi yardım toplama merkezlerinden biri olan Hasan Can Kültür Merkezinde yüzlerce insanın getirdiği binlerce koli malzemeleri tasnif edilerek deprem bölgesine gönderildi.

 

Gönüllü pek çok vatandaşın yardımı ile tasnif edilen, paketlenen tüm malzemeler, deprem bölgesine gitmek üzere hazırlandı.

Genç, yaşlı; kadın erkek çocuk demeden herkes gönüllü olarak saatlerce çalıştı.

Yardım malzemelerinin tıra yüklenmesinin ardından dualar eşliğinde deprem bölgesine uğurlandı.

Altıeyül Belediye Başkanı Hasan Avcı; ‘4 yardım tırımızı deprem bölgesine uğurladık. Yarın gidecek araçlarla birlikte 10 tırı bölgeye göndermiş olacağız inşallah. Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketinin yaralarını sarmak için el ele veriyor, işte biz buyuz, kötü örnekler değil buradaki güzel örnekler bizi mutlu ediyor. 7’den 70’e yardımlarını esirgemeyen tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Birlik içerisinde bu günleri atlatacağız inşallah. Dedi.

 

Balıkesir Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin; ‘Bugün gerçekten zor şartlarda, soğukta, kışta insanlarımızın neler çektiğini hissederek, Orada yaşanan deprem faciasında rahmete kavuşan insanlarımız, enkaz altında kalan vatandaşlarımız, çaresizlik içerisinde yardım bekleyen vatandaşlarımız ve bunun karşılığında Altıeylül’de Balıkesir’de bir gönül birliği gönül seferberliği ile yapılan yardım faaliyeti gerçekten milletimiz adına, devletimiz adına gurur duyduk, mutlu olduk. Az önce Belediye Başkanımızın da dediği gibi işte biz buyuz, kötü örnekler değil buradaki güzel örnekler bizi mutlu ediyor. Biz bugün yardım faaliyetlerinde ilkokul çocuklarımızı gördük. Okulların tatil olması sebebi ile gönüllü çalışan ortaokul lise öğrencilerimizi gördük. Üniversite öğrencilerimizi gördük.  Gönüllü Öğretmenlerimiz vardı, zabıtalarımız vardı, vakıf çalışanlarımız vardı, imamlarımız vardı, her türlü meslekten, her türlü görüşten insanımız birlik oldu, beraber oldu ve güzel bir gönül birliğiyle hayırlısıyla ilk tırlarımızı hazırladık, yola çıkardık. Yarın da yine bu faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz Hepinizden Allah Razı olsun.’ dedi.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   altieylül-hasan-can-kültür-merkezi-yardim-toplama-haberi-bengises-gazetesi-balikesir-5

Tümü