-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

AVCI AV OLMAZ

18:36:47 | 2022-07-22
Editör
Editör      editö[email protected]

 

Son günlerde sık tekrarladığım bir söz var, çevremdeki herkes bilir; “6’lı değil 60’lı masa kursalar mevcut muhalefet iktidarı deviremez. AK Parti bir gün iktidarı kaybederse bilin ki AK Partiyi deviren muhalefet değil, AK Parti teşkilatları ve AK Partili belediyelerdir.” Balıkesir özelinde yaşanan olaylara baktığınızda yine AK Partiye en çok zarar verenin AK Partililer ve AK Partili belediyeler olduğunu görürsünüz. Türkiye genelinde de maalesef durum aynı. Eskilerin bir lafı vardır, “insanın kendi kendine yaptığını cümle âlem toplansa yapamaz” diye. AK Partinin durumu da tam olarak böyle. Bütün muhalefet bir araya gelse, tüm dış güçleri, şer odaklarını, terör gruplarını yanlarına alsalar yine de AK Partiyi iktidardan                in-di-re-mez-ler. Ancak AK Partinin teşkilatları ve Belediyeleri AK Partinin sonunu getirebilir.

 

Şimdi durup dururken neden girdik bu konuya. Malum son günlerde Balıkesir’de Hasan AVCI üzerinden sosyal medyada yürütülen bir takım karalama kampanyalarına şahit oluyoruz. Sayıları az da olsa AVCI’yı savunanları gördük bu süreçte. Çevremde insanların konuya nasıl yaklaştığını gözlemleme fırsatım oldu. Ağırlıklı görüş; gazeteciler Hasan Başkana saldırıyorsa, istediklerini alamamışlardır şeklinde. Basın adına utanç verici bir durum bu. Eskiden bu tür durumlarda “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” diyen insanlar, şimdi istediğini alamadığı için aleyhte haber yapıyordur diyorsa durup bir düşünmek lazım. Kaldı ki artık insanlar bu tür haberlere itibar etmiyor, hatta basının en çok saldırdığı kişi halk nezdinde daha fazla değer kazanıyor.

 

Bu süreçte Ak Parti teşkilatları ve meclis üyelerinin de sınıfta kaldığını söylemeden geçemeyeceğim. Seçilmiş belediye başkanına sahip çıkmaktan aciz belediye meclis üyeleri var maalesef. Sayın Avcı da bu süreçte tüm bunları eminim not ediyordur.

 

Hasan AVCI Kasım 2017’de Altıeylül Belediye başkanı olduğunda itiraf edeyim ki AKParti’nin yanlış tercih yaptığını düşünmüştüm. Ancak Hasan Başkan bu süreçte yaptığı çalışmalar ve dik duruşu ile bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu çoktan ispat etti. Elbette yaptığı hizmetleri burada tek tek saymayacağım, ancak AVCI’nın yaptıklarının binde biri kadar bu memlekete hizmeti olmayanların AVCIYI AV YAPAMAYACAKLARI da aşikâr.

 

Yine konu ile ilgili dikkatimi çeken bir detay da, Hasan AVCI lehine haber ya da köşe yazısı yazanlara hemen “belediyeye fatura kestiği” şeklinde bir yakıştırma yapılmış. Köşe yazısını yazıp fatura kesmeye koşan var mı gerçekten merak ettim. 2022 yılının ilk 6 ayında en az 60 kez haberini yaptığımız halde, Altıeylül Belediyesine 6 bin lira fatura kesmemiş birisi olarak peşinen söyleyeyim ki her şey para değil. Ya da en azından biz olaylara bu açıdan yaklaşmıyoruz.

Selam ve Dua ile…

 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   hasan avcı altıeylül belediyesi ak parti balıkesir bengises bengises gazetesi

Tümü