-- Adversting 9 REKLAM ALANI --

-- Adversting 10 --

ADAY, ADAY ADAYI, ADAYCIK

11:29:41 | 2023-03-19
Editör
Editör      editörbengises@gmail.com

 

Malum seçim startı verildi ve süreç başladı. Öncelikle yapılacak seçimlerin milletimiz adına hayırla sonuçlanmasını diliyoruz. Sürecin başlamasıyla birlikte aday adaylarında enflasyon yaşanmaya başladı. Şimdilik gözlemlemeye devam ediyoruz. Peşinen söyleyeyim; aday adayları içinde gerçekten kaliteli isimler olduğu gibi, hiç alakasız isimlerinde olduğunu görüyoruz. Elbette bu yazımızda şahısları değerlendirmeyeceğiz. Ancak genel bir değerlendirme yapmadan da geçemeyeceğiz. Zira bu seçim dünyanın bile ilgiyle takip ettiği, hatta müdahale etmeye çalıştığı, son yıllarda dünyadaki en önemli seçimlerden birisi olacak.

Yüzyılın felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız bu günlerde bana göre yapılacak seçimler de YÜZYILIN SEÇİMLERİ olacaktır. Şimdilik tüm veriler Cumhur İttifakının önde olduğunu gösteriyor. Ancak aday seçimi elbette sonuçları müsbet / menfi mutlaka etkileyecektir.

Hz. İsa’nın kıssasıdır. İncil’de geçer.

Zina yaptığı iddia edilen bir kadını taşlamak için can atan topluluğa Hz. İsa şöyle der:

“İlk taşı, günahsız olan atsın”.

Kimse taş atmaz ve kadın da affedilir.

Şimdi desek ki; “Abdestinden şüphesi olan aday olmasın.” herhalde 3-5 kişi kalır aday adayı olarak. Ya da kimse üzerine alınmadan aday olmaya devam eder. O yüzden biz en iyisi adaylara değil de adayları belirleyecek olanlara söyleyelim sözümüzü. Daha sonra aday adayı olanları da tek tek değerlendirir, onlara da sözümüzü söyleriz.

Adayları değerlendirirken;

Geçmişinde imar rantı peşinde koşmuş isimler,

İhale ve doğrudan teminlerde usulsüzlüklere karışmış isimler,

Şaibeli şekilde zenginleşmiş kişiler,

Geçmişte yakınlarına rant ve imtiyaz sağladığı bilinen isimler,

Mevcut milletvekillerinin yakın akrabası olan isimler,

Feto ve benzeri yapılarla doğrudan ya da dolaylı itisakı olanlar;

Kesinlikle liste dışında bırakılmalıdır.

 

Dahası Büyükşehir Belediyesindeki ekibin destek verdiği hiç kimse asla aday yapılmamalıdır. Zira herkesin malumu olduğu üzere destek verdikleri isimler konusunda oldukça sabıkalıdır kendileri. Önümüzdeki günlerde bu konuyu da çok daha detaylı bir şekilde kaleme alacağız. Madem böyle sabıkaları vardı şimdiye kadar neden yazmadınız diyenler olabilir. Elbette haklılar da bunu söylemekte. Bu güne kadar çevremde herkese de söylediğim gibi; şimdiye kadar sessiz kalmamızın tek nedeni 2023 seçimleri konusundaki hassasiyetimizdir. Birkaç kendini bilmez hadsiz yüzünden bu seçimlerin olumsuz etkilenmemesi için bağrımıza taş basıp sessiz kaldık. Bizim ve bizim gibi düşünenlerin sessizliği ise bu isimleri daha fazla cesaretlendirdi.

Buradan taahhüt ederek ifade ediyorum ki; 2023 seçimlerinden sonra Cumhur İttifakı içerisinde makam sahibi olup yanlış işler peşinde koşan kim varsa alayının ipliğini pazara çıkaracağız. Hayırlısı ile şu YÜZYILIN SEÇİMİ bir geçsin bakalım.

Selam ve dua ile…

 

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   secim vekil balikesir editor bengises bengisesgazetesi yerelhaber koseyazari makale

Tümü